Klub Piłki Nożnej MKS Poręba

MKS PORĘBA

DATA POWSTANIA

0

KLUB Z TRADYCJĄ

KLUB PIŁKARSKI

Koronawirus a piłka nożna - aktualna sytuacja

Strona główna » Aktualności » Koronawirus a piłka nożna - aktualna sytuacja

wielkość tekstu: A | A | A

Departament Rozgrywek Krajowych PZPN opublikował komunikat, w którym poinformował, że wznowienie rozgrywek I i II ligi nastąpi pomiędzy 30 maja a 6 czerwca 2020 roku. Nim to nastąpi zostanie wdrożony tzw. "plan powrotu do treningów i izolacji sportowej klubów piłkarskich"  - obejmujący bezwzględną izolację sportową i raportowanie stanu zdrowia zawodników oraz członków sztabów szkoleniowych. Ścisłe przestrzeganie planu pozwoli na start rozgrywek w w/w terminie. Ponadto Departament dodał, że wszystkie mecze III ligi i pozostałych klas rozgrywkowych piłki nożnej i futsalu, kobiet oraz mężczyzn, wszystkich kategorii wiekowych, odwołane są do 11 maja 2020 roku włącznie. Do tego czasu zapadnie decyzja o kontynuowaniu lub zakończeniu obecnego sezonu.

Prezesi poszczególnych Okręgowych i Podokręgowych ZPN ustalili, że decyzja dotycząca sposobu kontynuowania lub zakończenia  rozgrywek, zostanie przedstawiona najpóźniej 11.05.2020r. Jest ona bowiem uzależniona od ustaleń wszystkich w/w prezesów, którzy uzgodnili, że ich  stanowisko odnośnie wszystkich rozgrywek prowadzonych w kraju  będzie takie samo.

W kwestii rozgrywek sezonu 2020/2021 jest jeszcze za dużo niewiadomych, żeby można podjąć wiążące decyzje. Zgodnie z ustawą z dnia 2 marca 2020r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz wydawanymi na jej podstawie rozporządzeniami Ministra Zdrowia, w chwili obecnej nie można nadal prowadzić zajęć treningowych oraz rozgrywać meczów piłkarskich.

Śląski ZPN na bieżąco monitoruje sytuację związaną z epidemią i jeżeli tylko  będziemy mogli wrócić na boiska, to decyzja o tym zostanie podjęta niezwłocznie. Jednocześnie informujemy, że Ministerstwo Zdrowia, w odpowiedzi na liczne zapytania potwierdziło, że badania lekarskie zawodników, które wygasły po 02.03.2020r. są ważne do 60 dni po zakończeniu stanu epidemii.

Z informacji przekazanych przez Ministerstwo Sportu, od dnia 04 maja 2020r. przewidziano możliwość częściowego przywrócenia zajęć sportowych. Jednakże, na chwilę obecną oczekujemy na przepisy wykonawcze oraz inne przepisy, które pozwolą w sposób jednoznaczny ustalić warunki i zasady organizowania zajęć sportowych lub innych zajęć na obiektach sportowych.

W załączeniu link do strony ministerstwa:

https://www.gov.pl/web/sport/nowa-sportowa-rzeczywistosc

Również MKS "Poręba" w dalszym ciągu zawiesza działalność Klubu i szkółki piłkarskiej do czasu zniesienia kolejnych zakazów dotyczących treningów oraz meczów piłki nożnej. Na chwilę obecną odwołujemy treningi do dnia 15 maja 2020 r. Oczywiście nadal do tego czasu zwalniamy Państwa z obowiązku opłacania opłaty treningowej. Jak tylko pojawi się możliwość powrotu do treningów natychmiast wszystkich poinformujemy.

czytano: 236 razy

autor: mksporeba.jur.pl

data dodania: 2020-04-28 15:23:44

01

profesjonalne szkolenie

02

dostęp do boisk treningowych

03

kryte hale sportowe

04

turnieje i zawody

05

wyszkoloną kadrę trenerską

06

wsparcie dla każdej grupy wiekowej

Adres

Miejski Klub Sportowy "Poręba"

42-480 Poręba
ul. Mickiewicza 3

KONTAKT

Jesteś zainteresowany naszym klubem?
wypełnij formularz zapytaniowy

KLUB PIŁKARSKI

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna