Klub Piłki Nożnej MKS Poręba

MKS PORĘBA

DATA POWSTANIA

0

KLUB Z TRADYCJĄ

KLUB PIŁKARSKI

Gala 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Podokręgu Sosnowiec

Strona główna » Aktualności » Gala 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Podokręgu Sosnowiec

wielkość tekstu: A | A | A

W ubiegłą sobotę 15 lutego 2020 r. odbyła się uroczysta Gala z okazji 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Podokręgu Sosnowiec. Z tego miejsca Zarząd MKS "Poręba" składa na ręce Prezesa ŚZPN Katowice Henryka Kuli oraz  Prezesa ŚZPN Podokręgu Sosnowiec Józefa Grząby serdeczne gratulacje i podziękowania dla wszystkich osób tj. zawodników, trenerów, sędziów i działaczy, którzy tworzyli wspólnie historię śląskiej i zagłębiowskiej piłki nożnej.
Warto dodać, że w uroczystościach nasz Klub reprezentował Prezes Piotr Szczerba.


Poniżej zamieszczamy relację z tego wydarzenia.

W sali widowiskowej Zagłębiowskiej Mediateki obok siebie siedzieli Władysław Szaryński, czyli uczestnik jedynego finału europejskich pucharów z udziałem polskiej drużyny i Jan Urban. 57-krotny reprezentant Polski oraz 3-krotny mistrz Polski jako zawodnik i 2-krotny jako trener dojechał do Sosnowca pokonując wiele kilometrów. Nic więc dziwnego, że otwierający uroczystość prezes Podokręgu Sosnowiec Józef Grząba miał tremę witając zgromadzonych na sali ludzi zagłębiowskiej piłki.

- Mam zaszczyt i przyjemność przywitać gości tak licznie przybyłych na jubileuszową galę - powiedział Józef Grząba po uroczystym wprowadzeniu sztandaru Śląskiego Związku Piłki Nożnej. - Śląski Związek Piłki Nożnej w tym roku obchodzi swoje stulecie. To sto lat pięknej historii, którą tworzyły pokolenia działaczy, zawodników, trenerów i sędziów. Z tego terenu wwodzą się wielokrotni reprezentanci Polski, zdobywcy Pucharu Polski i uczestnicy europejskich rozgrywek, osiągający sukcesy na światowych stadionach. Piłka nożna wychowała i wciąż wychowuje zarówno wybitych sportowców jak i zwykłych ludzi dążących do osiągnięcia jak najlepszych wyników w swoich dziedzinach życia. Nasze samorządy od wielu lat wspierają rozwój piłki nożnej, budując profesjonalne obiekty sportowe, stawiając na młode pokolenia, dofinansowując szkolenie dzieci i młodzieży oraz nagradzając za osiągnięcia. Osobiście pragnę złożyć serdeczne i szczere podziękowania zarówno samorządowcom jak również naszym działaczom, paniom i panom prezesom, którzy na co dzień swoją aktywnością i zaangażowaniem w klubach piłkarskich oraz strukturach naszej organizacji pracują na dobry wizerunek oraz rozwój piłki nożnej w Podokręgu Sosnowiec.
Jako prezes tego podokręgu i gospodarz gali czuję się zaszczycony obecnością tak wielu znakomitych gości. Przede wszystkim witam pomysłodawcę oraz współorganizatora naszego wyjątkowego spotkania, prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryka Kulę. Witam także członków Zarządu: wiceprezesa, a zarazem prezesa Podokręgu Zabrze Jarosława Brysia; wiceprezesa Artura Szymczyka, prezesa Podokręgu Katowice Stefana Mleczkę, prezesa Podokręgu Tychy Piotra Swobodę, prezesa Podokręgu Bytom Tomasza Wyszyńskiego oraz członka zarządu Grzegorza Morkisa.

https://youtu.be/N7CEn5CK67k

Józef Grząba przywitał również samorządowców z posłem na Sejm Rafałem Adamczykiem oraz prezydentem Sosnowca Arkadiuszem Chęcińskim na czele. Wśród gromkich braw prezentowali się ponadto najbardziej rozpoznawalni ludzie zagłębiowskiej piłki z Prezesem Honorowym Zagłębia Sosnowiec Leszkiem Baczyńskim i najsłynniejsi zawodnicy i trenerzy.

- Bardzo się cieszę, że mogę z wami świętować jubileusz 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Podokręgu Sosnowiec - stwierdził Henryk Kula po filmowej prezentacji sukcesów śląskiej i zagłębiowskiej piłki, przez które przeprowadził zebranych prowadzący galę Tadeusz Paluch. - Zagłębie dało śląskiej piłce Józefa Gałeczkę, Zbigniewa Mygę, Agnieszkę Drozdowską i prekursorów piłki kobiecej Maurycego Wieczorka i Irenę Półtorak oraz Józefa Grząbę. Przez ich wyróżnienie chcę podziękować wszystkim działaczom, piłkarzom, trenerom i sędziom, którzy tworzyli i tworzą historię śląskiej piłki w Zagłębiu. Dziękuję Prezydium Podokręgu Sosnowiec za gościnę i przygotowanie dzisiejszej gali. Przede wszystkim dziękuję Józefowi za jego miłość do Zagłębia, którą okazuje nieustannie, przekonując jak on to Zagłębie kocha i zawsze mi o tym przypomina działając na rzecz rozwoju piłki śląskiej i zagłębiowskiej.

Po tych słowach przyszedł czas na uhonorowanie najbardziej zasłużonych. Medale "Za Wybitne Osiągnięcia w Rozwoju Piłki Nożnej" otrzymali: Andrzej Adamczyk, Krzysztof Bąbik, Eugeniusz Bień, Czesław Makuch, Aleksander Pietrzykowski i Krzysztof Przecherski - Brązowe oraz Andrzej Kosior i Józef Służałek - Srebrne. Ponadto Odznaki Honorowe Polskiego Związku Piłki Nożnej przyznano: Ryszardowi Kostoniowi - Brązową, Adamowi Klimczykowi i Janowi Pawłowskiemu - Srebrne oraz Witoldowi Kwietniowi i Januszowi Półtorakowi - Złote. Następnie Honorowe Odznaki Śląskiego Związku Piłki Nożnej odebrali: Mateusz Dobrowolski i Jarosław Kaczmarek - Brązowe i Grzegorz Radko - Złotą.
Spośród samorządowców najwyższe wyróżnienie spotkało Zdzisława Banasia. Burmistrzowi Siewierza kapituła przyznała bowiem tytuł "Przyjaciela Śląskiej Piłki". Natomiast złote medale 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej przyznano: Arkadiuszowi Chęcińskiemu, Łukaszowi Komoniewskiemu, Marcinowi Bazylakowi, Łukaszowi Konarskiemu, Pawłowi Sibertowi, Zbigniewowi Byszewskiemu, Sebastianowi Szaleńcowi, Dariuszowi Waluszczykowi, Adamowi Szydłowskiemu, Annie Pilarczyk-Sprysze, Zbigniewowi Szaleńcowi, Maciejowi Kaczyńskiemu, Tomaszowi Szczerbie, Rafałowi Adamczykowi, Małgorzacie Bednarek, Stefanowi Pantakowi, Tomaszowi Sadłoniowi, Grzegorzowi Podlejskiemu, Krzysztofowi Dudzińskiemu, Arkediuszowi Ziembie i Witoldowi Grimowi, który otrzymał również specjalne wyróżnienie - grawerton za inicjatywę i przeprowadzenie trzydziestu turniejów Halowych Mistrzostw Polski Oldbojów z Zawierciu, gdzie był dyrektorem MOSiR-u, prezydentem, a obecnie jest radnym.

Kolejną grupę wyróżnionych "Złotymi Medalami 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej" stanowili działacze i sponsorzy: Leszek Baczyński, Grzegorz Bujak, Bożena Francuz, Janusz Kiełtyka, Lechosław Juszczyk, Jarosław Odrobina, Tomasz Kwapisz i Krzysztof Suchecki. A najbardziej oklaskiwani byli wybitni zawodnicy: Jan Urban, Ryszard Czerwiec, Władysław Szaryński, Zbigniew Myga, Andrzej Gaik, Karol Kordysz, Jerzy Pielok i Maciej Mizia. Swoją porcję braw, choć "zaocznie" otrzymał także Józef Gałeczka, również wyróżniony "Złotym Medalem 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Problemy zdrowotne sprawiły, że musiał pozostać w domu, ale już niebawem, bo 28 lutego dwukrotny zdobywca z Zagłębiem Pucharu Polski i jako zawodnik i jako trener, będzie świętował 81 urodziny więc okazja, żeby przekazać mu trofeum i gratulacje na pewno wkrótce się znajdzie.

Nie zabrakło także gratulacji i pamiątkowych upominków wręczonych przez samorządowców na ręce prezesów Henryka Kuli i Józefa Grząby, a głos w imieniu drużyny wspierającej piłkę nożną u jej fundamentów zabrali poseł Rafał Adamczyk i prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

- Drodzy samorządowcy, serdecznie wam dziękuję za wszelką pomoc jaką okazujecie śląskiej i zagłębiowskiej piłce - podziękował Henryk Kula. - Za te piękne obiekty i te pieniądze, którymi wspieracie kluby. W 95 procentach piłka nożna w Zagłębiu jest finansowana przez samorządy. Za to wam dziękuję, ale podkreślam i obiecuję, że my każdą złotówkę, którą dostajemy oglądamy dwa razy nim ją wydamy. Przeznaczamy wszystko na szkolenie dzieci i młodzieży. Niech więc śmiech dzieci będzie dla nas najlepszą zapłatą, bo gdy śmieje się dziecko świat jest kolorowy, a my jesteśmy lepsi.

A skoro mowa była o dzieciach to na finał... zaśpiewały młode wokalistki: Dominika Cieślik, Karina Włosek, Aleksandra Magiera, Katarzyna Posikata i Iga Szewczyk podopieczne Katarzyny Kożuch z Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu. Popłynęły więc znane kibicom melodie: o "moim chłopcu, który piłkę kopie", o "trzech przyjaciołach z boiska", o "tajemnicy mundialu". A podsumowanie stanowił utwór "We are the champions", który stanowił najlepsze zaproszenie do kuluarowych rozmów. A tematów nie zabrakło, bo po ciekawej przeszłości przyszłość także rysuje się w ciekawych barwach.

Zdjęcia z gali można oglądać TUTAJ.

 

czytano: 516 razy

autor: mksporeba.jur.pl

data dodania: 2020-02-20 18:37:26

01

profesjonalne szkolenie

02

dostęp do boisk treningowych

03

kryte hale sportowe

04

turnieje i zawody

05

wyszkoloną kadrę trenerską

06

wsparcie dla każdej grupy wiekowej

Adres

Miejski Klub Sportowy "Poręba"

42-480 Poręba
ul. Mickiewicza 3

KONTAKT

Jesteś zainteresowany naszym klubem?
wypełnij formularz zapytaniowy

KLUB PIŁKARSKI

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna